Leczenie kanałowe ( endodoncja )

Endodoncja - (inaczej tzw. leczenie kanałowe) polega na rozpoznaniu i leczeniu chorób miazgi zęba i szczelnym wypełnieniu kanałów korzeniowych, oraz rozpoznaniu i leczeniu chorób tkanek okołowierzchołkowych. Najczęściej w stomatologii podstawową metodą leczenia jest leczenie kanałowe. Leczenie kanałowe stosuje się przy głębokich ubytkach próchniczych i nieodwracalnych zapaleniach miazgi zęba, po złamaniu czy zwichnięciu zęba.

Leczenie kanałowe w naszej klinice odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnych technik endodontycznych, między innymi maszynowego opracowania kanałów, dezynfekcji przy użyciu ultradźwięków i wypełniania kanałów metodą termoplastyczną (kondensacja gutaperki na ciepło).

Aby uchwycić sens leczenia kanałowego należałoby przedstawić trochę anatomii zębów:Podstawą leczenia kanałowego jest oczyszczenie kanałów z zapalnie zmienionej miazgi zeba, a tym samym usunięcie wszystkich bakterii z systemu kanałowego. Leczenie odbywa się w znieczuleniu miejscowym aby pacjent nie czuł bólu. Odpowiednio trzeba ukształtować i opracować kanały korzeniowe stosując narzędzia kanałowe ręczne i maszynowe ( kątnica endodontyczna) . Na koniec szczelnie wypełniamy kanały korzeniowe np. metodą termiczną lub kondensacji bocznej gutaperki aż do samego wierzchołka korzenia.

Streszczony szkic leczenia kanałowego:Etap 1
prześwietlenie zęba ( radiowizjografia ) w celu diagnozy stomatologicznej
znieczulenie miejscowe
zakładanie koferdamu

Etap 2
otwarcie komory zęba
usuniecie zakażonej czy zapalnie zmienionej miazgi
mechaniczno-chemiczne opracowanie kanałów

Etap 3
wypełnienie biokompatybilnym materiałem np. gutaperką
założenie opatrunku na ząb

Etap 4
odbudowanie materiałem kompozytowym czy koroną


Pamiętaj:
Znieczulenia wykonywane są w naszym gabinecie w sposób komfortowy i bezbolesny z wykorzystaniem technik komputerowych.


Rejestracja

Rejestracji wizyt prosimy dokonywać pod numerem:

+48 509 684 018

w razie pytań mogą Państwo skorzystać także z formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Miła i fachowa obsługa, atrakcyjne ceny, komfortowa poczekalnia, nowoczesny sprzęt i dogodna lokalizacja oraz serdeczna atmosfera to tylko niektóre atuty naszego gabinetu.

Znieczulenia wykonywane są w naszym gabinecie w sposób komfortowy i bezbolesny z wykorzystaniem nowoczesnych technik komputerowych.

Rozumiemy, że każdy pacjent ma inne podejście do problemu leczenia stomatologicznego zarówno pod względem emocjonalnym, jak i finansowym, dlatego każdego pacjenta traktujemy indywidualnie.

Zapewniamy szeroki zakres usług dentystycznych zarówno dla osób dorosłych, starszych, jak i dzieci oraz młodzieży.

Nasi lekarze dokładnie wytłumaczą Państwu każdy etap leczenia i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Nieustannie dbamy o solidne wykoształcenie personelu - jesteśmy uczestnikami wielu ważnych kursów i szkoleń, które podnoszą nasze kwalifikacje zawodowe i pozwalają jak najlepiej troszczyć się o naszych pacjentów.