Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza - zajmuje się wszystkimi metodami zachowania zębów w ich najbardziej naturalnym kształcie i właściwościach. Jej naczelnym zadaniem jest ciągła troska o utrzymanie zębów naturalnych, poprzez stosowanie właściwych metod odtwarzania ich struktury i przywracanie im fizjologicznej funkcji. Najczęstszą przyczyną zgłoszeń pacjentów do stomatologa jest próchnica, która jest bakteryjną chorobą zakaźną twardych tkanek zęba. Na powstawanie ubytków wpływają głównie trzy czynniki: dieta, podatność zębów na próchnicę oraz czas. Nawet wysokie spożycie cukru przy podatnych na próchnicę zębach nie musi prowadzić do rozwoju tej choroby, warunkiem jest jednak dokładne i częste oczyszczanie zębów z płytki bakteryjnej. W przypadkach bardzo zaawansowanego procesu próchnicowego dochodzi do zakażenia tkanek miękkich znajdujących się w zębie. Wówczas zachodzi konieczność leczenia kanałowego ( endodoncji ).

W naszym gabinecie stomatologicznym oferujemy:

wypełnianie kompozytowe ( stosujemy techniki minimalnie inwazyjne oszczędzające tkanki zęba )

zabezpieczanie zagłebień i bruzd w zębach stałych i mlecznych ( lakami lub płynnymi kompozytami )

lakierowanie zębów preparatami stężonego fluoru


Rejestracja

Rejestracji wizyt prosimy dokonywać pod numerem:

+48 509 684 018

w razie pytań mogą Państwo skorzystać także z formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Miła i fachowa obsługa, atrakcyjne ceny, komfortowa poczekalnia, nowoczesny sprzęt i dogodna lokalizacja oraz serdeczna atmosfera to tylko niektóre atuty naszego gabinetu.

Znieczulenia wykonywane są w naszym gabinecie w sposób komfortowy i bezbolesny z wykorzystaniem nowoczesnych technik komputerowych.

Rozumiemy, że każdy pacjent ma inne podejście do problemu leczenia stomatologicznego zarówno pod względem emocjonalnym, jak i finansowym, dlatego każdego pacjenta traktujemy indywidualnie.

Zapewniamy szeroki zakres usług dentystycznych zarówno dla osób dorosłych, starszych, jak i dzieci oraz młodzieży.

Nasi lekarze dokładnie wytłumaczą Państwu każdy etap leczenia i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Nieustannie dbamy o solidne wykoształcenie personelu - jesteśmy uczestnikami wielu ważnych kursów i szkoleń, które podnoszą nasze kwalifikacje zawodowe i pozwalają jak najlepiej troszczyć się o naszych pacjentów.